Kam s dětmi v Praze, novinky

Vážení a milí příznivci procházek,

v rámci  další covidové vlny jsou všechny procházky zrušeny. Uvidíme se v lepších časech, přeji hodně zdraví a těším se na Vás.

Přeji všem krásné, klidné a pohodové Vánoce a především hodně zdraví v novém roce.

 

Co dále s dětmi v Praze , kam se můžete vypravit?

Nabízím několik tipů:

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí

Mariánský sloup byl na Staroměstském náměstí vztyčen roku 1650 jako poděkování Panně Marii za pomoc při obraně Prahy proti švédským vojskům roku 1648. Sloup byl vandalsky stržen po rozpadu rakousko-uherské monarchie roku 1918. V lednu 2020 potvrdil pražský magistrát obnovu zničené památky.

Pražský orloj

Po více než půl roce oprav byl v pátek 28.9.2018 odpoledne do provozu uveden staroměstský orloj. Jeho spuštěním započaly sté oslavy vzniku Československa, které vyvrcholí 28. října. Apoštolové dostali v dílnách novou povrchovou úpravu. Před demontováním byla na orloji plechová okénka ze 70. let minulého století, instalací skleněných se orloj vrací k původní podobě. Mechanika stroje se vrátila do podoby z 60. let 19. století. Elektrický pohon z roku 1948 byl při rekonstrukci nahrazen původním mechanismem, konopnými lany navíjenými na dřevěné lanové bubny, díky nimž bude orloj poháněn tak, jak byl původně.

“Orloj, tak jak ho vidíte, je nejstarší mechanický stroj na světě. To, co je za astrolábem, je nejstarší dílo lidských rukou, které se už přes 600 let pohybuje. Nic podobného na světě není,“ doplnil autor projektu rekonstrukce radnické věže, architekt Petr Malinský.

————————————————————————————————————————-

Hledám novu posilu pro procházky určené dětem a pro přípravu narozeninových akcí. Požaduji kladný vztah k dětem, zkoušku pro průvodce Prahou, časovou flexibilitu, jedná se o aktivity převážně o víkendu. Vhodné i pro studentky. Více informací na emailu info@detskapraha.cz nebo na tel. 723 53 66 22.