Prohlídky

Poklad na Starém Městě

Poznávací hra Poklad na Starém Městě, vytvořená na základě legendy o ztraceném pokladu kupce Ebrharda. Hra vede uličkami Starého města, kde děti převtěleni do role detektivů pátrají po ztracené truhle.

Karlův most hrou

Od založení Karlova mostu uplynula již pěkná řádka let, ale jeho návštěva pořád stojí za to. Karlův most hrou aneb zábavné povídání nejenom o vodnících z Kampy.

Anežský klášter aneb návštěva u princezny Anežky

Tato výprava vede odlehlými a tajemnými uličkami staré Prahy, je plná legend a pověstí, třeba o místních strašidlech, nebo o tajuplných Stínadlech. Našim cílem je zjistit, kde bydlela princezna Anežka a jak to bylo s jejími zázraky.

Bráníme Pražský hrad

Dobrodružná výprava areálem Pražského hradu nás přenese do doby panování císaře Rudolfa II a zavede do Zlaté uličky. Tento panovník vlastnil velice vzácné sbírky umění a byl ochoten vyplácet tučné odměny najatým alchymistům, kteří často jeho pohostinnost zneužívali. Přidejte se do služeb císaře a pomozte mu proradné alchymisty přelstít. Pokud se Vám podaří rozluštit tajnou zprávu, určitě neodejdete s prázdnou a odměna Vás nemine.

Vyšehrad

Vyšehrad pro školy

Nejvýznamnější osobnosti Starého Města

Procházka určená pro druhý stupeň základních škol může doplnit výuku ukázkou konkrétních míst spjatých s významnými osobnostmi českých dějin, literatury či umění.