Prohlídky

Poklad na Starém Městě

Poznávací hra Poklad na Starém Městě, vytvořená na základě legendy o ztraceném pokladu kupce Ebrharda. Hra vede uličkami Starého města, kde děti převtěleni do role detektivů pátrají po ztracené truhle.

Anežský klášter aneb návštěva u princezny Anežky

Tato výprava vede odlehlými a tajemnými uličkami staré Prahy, je plná legend a pověstí, třeba o místních strašidlech, nebo o tajuplných Stínadlech. Našim cílem je zjistit, kde bydlela princezna Anežka a jak to bylo s jejími zázraky.

Bráníme Pražský hrad

Dobrodružná výprava areálem Pražského hradu nás přenese do doby panování císaře Rudolfa II a zavede do Zlaté uličky. Tento panovník vlastnil velice vzácné sbírky umění a byl ochoten vyplácet tučné odměny najatým alchymistům, kteří často jeho pohostinnost zneužívali. Přidejte se do služeb císaře a pomozte mu proradné alchymisty přelstít. Pokud se Vám podaří rozluštit tajnou zprávu, určitě neodejdete s prázdnou a odměna Vás nemine.

Karlův most hrou

Od založení Karlova mostu uplynula již pěkná řádka let, ale jeho návštěva pořád stojí za to. Karlův most hrou aneb zábavné povídání nejenom o vodnících z Kampy.

Vyšehrad

Vyšehrad pro školy

Nejvýznamnější osobnosti Starého Města

Procházka určená pro druhý stupeň základních škol může doplnit výuku ukázkou konkrétních míst spjatých s významnými osobnostmi českých dějin, literatury či umění.