Anežský klášter aneb návštěva u princezny Anežky

Tato výprava vede odlehlými a tajemnými uličkami staré Prahy, je plná legend a pověstí, třeba o místních strašidlech, nebo o tajuplných Stínadlech. Našim cílem je zjistit, kde bydlela princezna Anežka a jak to bylo s jejími zázraky.

Ceny

Group 2 Jednotlivec 139 Kč
Group 2 Copy Rodina (2 + 2) 449 Kč

Délka prohlídky 2 hod.

V ceně je zahrnut výklad průvodce, tištěné materiály a odměna pro účastníky. V ceně není zahrnut vstup do památek nebo na výstavy.

Představení hry a její trasy

Co Vás čeká?

Kdo to je škrobená dáma z Kozího plácku? Proč vlastně Kozí ulice a náměstí, slyšeli jste o Rychlých šípech? Co to jsou Stínadla a kde se nacházejí?  Cestou je odhalíme  a putování zakončíme v Anežském klášteře.

Průběh hry

Vydejte se se svými ratolestmi na poznávací hru „Návštěva u princezny Anežky“. V této hře mají děti za úkol pomocí jednoduchých šifer, které musí samy najít, objevit cestu do Stínadel a zjistit po jakém hlavolamu toužila partička kluků, kteří si říkali „Rychlé šípy“. Cestou Vás budou provázet strašidelné legendy, o které v této části Prahy není nouze, ale ten nejdůležitější příběh je o životě princezny Anežky a jejích zázracích.

 

 

Kde a kdy je sraz?

SRAZ JE V 11h NA STAROMĚSTKÉM NÁMĚSTÍ PŘED PALÁCEM KINSKÝCH.  Tento dům nemůžete minout, má nejkrásnější fasádu a sídlí v něm Národní galerie.

Zajímavá místa, která určitě neminete

Začínáme na Staroměstském náměstí, pokračujeme Dlouhou ulicí na Kozí plácek a kolem Obecního dvora do uličky Ve Stínadlech.

Trasa vede uličkami staré Prahy, zabrousí k hranicím bývalého Židovského Města a přes tajemná Stínadla skončí v Anežském klášteře. Čeká na Vás spousta legend i strašidelných příběhů, budeme míjet tajemný dům, kde se scházeli alchymisté a kde by pravděpodobně mohl být stvořen Golem. Ocitáme se na Haštalském náměstí, míjíme kostel sv. Haštala a nejmenší dům v Praze. Procházka končí v Anežském klášteře, kde na děti čeká středověká dílnička.

 • Sraz je na Staroměstském náměstí, před palácem Kinských.

 • ulice Ve Stínadlech

  Co to jsou Stínadla a jaké příběhy se tam odehrávaly?

 • Nejmenší dům v Praze

  Víte, kde se nachází úplně nejmenší dům v Praze?

 • Anežský klášter

  Naší cílovou zastávkou je návštěva Anežského kláštera. Musíme také odhalit pár věcí ze života princezny Anežky.

Řekli o prohlídce

Dobrý den paní Čadková,
chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za včerejší perfektní procházku. Dětem i dospělačkám se to moc líbilo a i později odpoledne znovu probírali Anežku a strašidla. Určitě s Vámi ještě někdy rádi vyrazíme.

— Katka Hrdličková

Důležité informace

Pro jak staré děti je procházka vhodná?

Pro děti od 7-11 let.

Kde je sraz?

Sraz je přímo na Staroměstském náměstí, před palácem Kinských, v ruce mám cedulku „Návštěva u Anežky“.

Mohu přijít bez ohlášení?

Ne. Prosím, vždy si telefonicky nebo emailem ověřte, zda se akce koná. Potřebuji také vědět kolik dětí přijde kvůli přípravě materiálů.

Rezervace nebo dotaz

Termíny
Pro urychlení následné komunikace uveďte svůj telefon

Vyplněním tohoto formuláře uděluji společnosti Dětská Praha souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely zpracování Vaší žádosti i následné komunikace. Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních informací naleznete .

Společnost Dětská Praha tímto v souladu s ustanovením čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen „Nařízení“), informuje, že:

 • osobní údaje dané osoby (dále jen Subjektu) budou zpracovány a využívány pouze na základě jeho svobodného souhlasu, a to za jasně uvedených podmínek,
 • důvodem poskytnutí osobních údajů Subjektu údajů je zájem Subjektu údajů o zasílání obchodních nabídek Správce, což by bez poskytnutí těchto údajů nebylo možné,
 • Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů, nepověřil zpracováním osobních údajů žádného zpracovatele ani neurčil zástupce pro plnění povinností ve smyslu Nařízení,
 • Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje Subjektu údajů do třetí země, jiné organizaci nebo jiným než výše uvedeným třetím osobám (s vyjímkou součinosti potřebnou pro zajištění požadované akce),
 • Subjekt údajů má právo kdykoliv odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, právo požadovat od Správce přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, má právo na přenositelnost těchto údajů k jinému správci, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, má-li za to, že Správce při zpracování osobních údajů postupuje v rozporu s Nařízením.