Anežský klášter aneb návštěva u princezny Anežky

Tato výprava vede odlehlými a tajemnými uličkami staré Prahy, je plná legend a pověstí, třeba o místních strašidlech, nebo o tajuplných Stínadlech. Našim cílem je zjistit, kde bydlela princezna Anežka a jak to bylo s jejími zázraky.

Ceny

Group 2 Jednotlivec 129 Kč
Group 2 Copy Rodina (2 + 2) 449 Kč

Délka prohlídky 2 hod.

V ceně je zahrnut výklad průvodce, tištěné materiály a odměna pro účastníky. V ceně není zahrnut vstup do památek nebo na výstavy.

Představení hry a její trasy

Co Vás čeká?

Kdo to je škrobená dáma z Kozího plácku? Proč vlastně Kozí ulice a náměstí, slyšeli jste o Rychlých šípech? Co to jsou Stínadla a kde se nacházejí?  Cestou je odhalíme  a putování zakončíme v Anežském klášteře.

Průběh hry

Vydejte se se svými ratolestmi na poznávací hru „Návštěva u princezny Anežky“. V této hře mají děti za úkol pomocí jednoduchých šifer, které musí samy najít, objevit cestu do Stínadel a zjistit po jakém hlavolamu toužila partička kluků, kteří si říkali „Rychlé šípy“. Cestou Vás budou provázet strašidelné legendy, o které v této části Prahy není nouze, ale ten nejdůležitější příběh je o životě princezny Anežky a jejích zázracích.

 

 

Kde a kdy je sraz?

SRAZ JE VE 13 h NA STAROMĚSTKÉM NÁMĚSTÍ PŘED PALÁCEM KINSKÝCH.  Tento dům nemůžete minout, má nejkrásnější fasádu a sídlí v něm Národní galerie.

Zajímavá místa, která určitě neminete

Začínáme na Staroměstském náměstí, pokračujeme Dlouhou ulicí na Kozí plácek a kolem Obecního dvora do uličky Ve Stínadlech.

Trasa vede uličkami staré Prahy, zabrousí k hranicím bývalého Židovského Města a přes tajemná Stínadla skončí v Anežském klášteře. Čeká na Vás spousta legend i strašidelných příběhů, budeme míjet tajemný dům, kde se scházeli alchymisté a kde by pravděpodobně mohl být stvořen Golem. Ocitáme se na Haštalském náměstí, míjíme kostel sv. Haštala a nejmenší dům v Praze. Procházka končí v Anežském klášteře, kde na děti čeká středověká dílnička.

  • Sraz je na Staroměstském náměstí, před palácem Kinských.

  • ulice Ve Stínadlech

    Co to jsou Stínadla a jaké příběhy se tam odehrávaly?

  • Nejmenší dům v Praze

    Víte, kde se nachází úplně nejmenší dům v Praze?

  • Anežský klášter

    Naší cílovou zastávkou je návštěva Anežského kláštera. Musíme také odhalit pár věcí ze života princezny Anežky.

Řekli o prohlídce

Dobrý den paní Čadková,
chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za včerejší perfektní procházku. Dětem i dospělačkám se to moc líbilo a i později odpoledne znovu probírali Anežku a strašidla. Určitě s Vámi ještě někdy rádi vyrazíme.

— Katka Hrdličková

Důležité informace

Pro jak staré děti je procházka vhodná?

Pro děti od 7-11 let.

Kde je sraz?

Sraz je přímo na Staroměstském náměstí, před palácem Kinských, v ruce mám cedulku „Návštěva u Anežky“.

Mohu přijít bez ohlášení?

Ne. Prosím, vždy si telefonicky nebo emailem ověřte, zda se akce koná. Potřebuji také vědět kolik dětí přijde kvůli přípravě materiálů.

Rezervace nebo dotaz

Termíny
Pro urychlení následné komunikace uveďte svůj telefon