Bráníme Pražský hrad

Dobrodružná výprava areálem Pražského hradu nás přenese do doby panování císaře Rudolfa II a zavede do Zlaté uličky. Tento panovník vlastnil velice vzácné sbírky umění a byl ochoten vyplácet tučné odměny najatým alchymistům, kteří často jeho pohostinnost zneužívali. Přidejte se do služeb císaře a pomozte mu proradné alchymisty přelstít. Pokud se Vám podaří rozluštit tajnou zprávu, určitě neodejdete s prázdnou a odměna Vás nemine.

Ceny

Group 2 Jednotlivec 139 Kč
Group 2 Copy Rodina (2 + 2) 449 Kč

Délka prohlídky 1,5 hod.

V ceně je zahrnut výklad průvodce, tištěné materiály a odměna pro účastníky. V ceně není zahrnut vstup do památek nebo na výstavy.

Představení hry a její trasy

Co Vás čeká?

Možná jste již Pražský hrad navštívili, ale pojďte s námi zapátrat v paměti, zda znáte odpovědi na všechny otázky.

 • Bydleli ve Lvím dvoře skuteční lvi?
 • Už jste někdy zažili pocit, jako kdybyste byli v lahvi?
 • Kde se na hradě ukrývá opravdový poklad?
 • Jak se jmenuje největší zvon v zemi, a víte, že umí předpovídat nečekané události?
 • Žili ve Zlaté uličce opravdu alchymisté, a jak vlastně vznikla?
 • Určitě víte, kdo nechal katedrálu na Pražském hradě založit, ale už jste slyšeli jaký je její celý správný název?

 

 

 

Průběh hry

Děti se na chvilku promění v trabanty, ne, ne,  nelekejte se, nejedná se o automobily, ale o osobní strážce císaře Rudolfa II. Ti císaři pomohou hrad ubránit a před nepřáteli ho ochránit. Postupně se seznámí s historií Pražského hradu a jeho nejdůležitějšími památkami, za to získají 7 hradních obrázků. Poté si vyrobí erb a především musí odhalit tajnou zprávu od alchymistů, kteří prázdným pergamenem chtěli přechytračit císaře. Císař své věrné pomocníky povýší do šlechtického stavu a bohatě je odmění. Tedy pokud najdou klíč od ztracené pokladničky, který císař ztratil. Každé dítě  určitě i rodič si odnáší, kromě odměny, vědomosti týkající se tohoto symbolu české státnosti.

Kde a kdy je sraz?

Sraz je naproti restauraci  Lví dvůr, kousek od tramvajové zastávky č.22, 23 „Pražský hrad“   v 15.40. Stojím u skleněné mapky Pražského hradu s cedulkou „Pražský hrad hrou“.

Zajímavá místa, která určitě neminete

Sraz je u restaurace Lví dvůr, míjíme Královskou zahradu a přes Prašný most se dostaneme ke vstupu do hradního areálu. Pokračujeme kolem Katedrály a Starého královského paláce, vyrobíme si erb a čeká nás návštěva Zlaté uličky a odměna za splněné úkoly.

 

 • Královská zahrada

  Královská zahrada je nejstarší a nejrozsáhlejší okrasná zahrada Pražského hradu, založená v roce 1534 Ferdinandem I. Habsburským. Víte, jaké květiny se zde pěstovaly poprvé v Evropě?

 • Hradní stráž

  U hlavní brány stojí hradní stráž v slavnostních uniformách navržených Theodorem Pištěkem. Jednotka Hradní stráže to nemívala v minulosti snadné. Vojáci svou službu vykonávali pouze za ubytování a otop. Víte, kdo, nebo co to byl trabant? (V tomto případě se nejedná o automobil z bývalé NDR).

 • Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

  Víte, jaký je správný celý název katedrály a kde se nachází opravdový poklad? Jak vysoká je jižní chrámová věž a jak se jmenuje její tajemný zvon, který je zároveň největší v zemi?

 • Zlatá ulička

  Jak a proč vznikla Zlatá ulička? Žili v ní opravdu alchymisté?

Důležité informace

Mohu přijít bez ohlášení?

Bohužel ne. Prosím, vždy si udělejte písemnou či telefonickou rezervaci, abyste měli jistotu, že se akce uskuteční.

Pro jak staré děti je hra vhodná?

Hra je vhodná pro děti od 6-12 let.

Je součástí prohlídky i návštěva interiérů?

Ne, v ceně není zahrnut vstup do památek. Výjimkou je návštěva Zlaté uličky, která je pro veřejnost zdarma v zimní sezoně od 16h, v letní od 17h. V této době do září 2020 jsou interiéry hradu otevřeny do 18h, ulička pro veřejnost až od 18h.

Jak probíhá platba?

Platba probíhá na místě v hotovosti.

Kde je sraz?

Sraz je kousek od tramvajové zastávky č.22, 23 s názvem „Pražský hrad, v ruce mám cedulku „Pražský hrad hrou“. Stojím vždy u skleněného plánu areálu Hradu, hned naproti restauraci Lví dvůr.

 

Rezervace nebo dotaz

Termíny
Pro urychlení následné komunikace uveďte svůj telefon

Vyplněním tohoto formuláře uděluji společnosti Dětská Praha souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely zpracování Vaší žádosti i následné komunikace. Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních informací naleznete .

Společnost Dětská Praha tímto v souladu s ustanovením čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen „Nařízení“), informuje, že:

 • osobní údaje dané osoby (dále jen Subjektu) budou zpracovány a využívány pouze na základě jeho svobodného souhlasu, a to za jasně uvedených podmínek,
 • důvodem poskytnutí osobních údajů Subjektu údajů je zájem Subjektu údajů o zasílání obchodních nabídek Správce, což by bez poskytnutí těchto údajů nebylo možné,
 • Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů, nepověřil zpracováním osobních údajů žádného zpracovatele ani neurčil zástupce pro plnění povinností ve smyslu Nařízení,
 • Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje Subjektu údajů do třetí země, jiné organizaci nebo jiným než výše uvedeným třetím osobám (s vyjímkou součinosti potřebnou pro zajištění požadované akce),
 • Subjekt údajů má právo kdykoliv odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, právo požadovat od Správce přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, má právo na přenositelnost těchto údajů k jinému správci, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, má-li za to, že Správce při zpracování osobních údajů postupuje v rozporu s Nařízením.