Karlův most hrou

Od založení Karlova mostu uplynula již pěkná řádka let, ale jeho návštěva pořád stojí za to. Karlův most hrou aneb zábavné povídání nejenom o vodnících z Kampy.

Ceny

Group 2 Jednotlivec 119 Kč
Group 2 Copy Rodina (2 + 2) 399 Kč

Délka prohlídky 1,5 hod.

V ceně je zahrnut výklad průvodce, tištěné materiály a odměna pro účastníky. V ceně není zahrnut vstup do památek nebo na výstavy.

Představení hry a její trasy

Co Vás čeká?

Začínáme u sochy Karla IV., kde je sraz. Prohlédneme si Staroměstskou mosteckou věž a vydáme se hledat Bradáče a kříž, který Vám splní přání, když na něj správně položíte ruku. Další zastávka je u rytíře Bruncvíka, věděli jste, že někde v Karlově mostě je ukryt jeho kouzelný meč? Sejdeme dolu na Kampu a pokusíme se najít vodnické heslo, je ukryto tím směrem, kam běží modrá liška. Ještě nám chybí zjistit, kde je vodník Kabourek doma, a trochu si zasoutěžit. Na všechny pak čeká odměna.

 

Průběh hry

Vydáme se po stopách vodníka Kabourka a budeme pro něho sbírat pentličky. Postupně přejdeme Karlův most, sejdeme na Kampu a dojdeme na místo, kde bydlí vodník Kabourek. Pokud nasbíráte všechny pentličky a projdete vodnickou zkouškou, dostanete od vodníka dárek.

Kde a kdy je sraz?

Sraz je na Křížovnickém náměstí u sochy Karla IV., před vstupem na Karlův most ze Starého Města v 11 h.

Zajímavá místa, která určitě neminete

 • U sochy Karla IV. je sraz.

 • Bradáč

  Víte, co nebo kdo je Bradáč? Má velice důležitou funkci.

 • socha Jana Nepomuckého

  Co vyjadřují hvězdičky nad jeho hlavou a jak vznikla slavná legenda o svržení Jana Nepomuckého do Vltavy? To vše si povíme cestou.

 • Kampa a vodník Kabourek.

Důležité informace

Kde je sraz?

Sraz je na Křížovnickém náměstí, před vstupem na Karlův most ze Starého Města, kousek od zastávky „Staroměstská“.  Budu stát u sochy Karla IV. s cedulkou „Karlův most hrou“.

 

Pro jak staré děti je hra vhodná?

Pro děti od 6-10 let.

Mohu přijít bez ohlášení?

Ne. Prosím o telefonickou nebo písemnou rezervaci, abych věděla kolik přijde dětí, a vy budete mít jistotu, že se akce uskuteční.

 

Rezervace nebo dotaz

Termíny
Pro urychlení následné komunikace uveďte svůj telefon

Vyplněním tohoto formuláře uděluji společnosti Dětská Praha souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely zpracování Vaší žádosti i následné komunikace. Další podrobnosti o pravidlech ochrany osobních informací naleznete .

Společnost Dětská Praha tímto v souladu s ustanovením čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen „Nařízení“), informuje, že:

 • osobní údaje dané osoby (dále jen Subjektu) budou zpracovány a využívány pouze na základě jeho svobodného souhlasu, a to za jasně uvedených podmínek,
 • důvodem poskytnutí osobních údajů Subjektu údajů je zájem Subjektu údajů o zasílání obchodních nabídek Správce, což by bez poskytnutí těchto údajů nebylo možné,
 • Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů, nepověřil zpracováním osobních údajů žádného zpracovatele ani neurčil zástupce pro plnění povinností ve smyslu Nařízení,
 • Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje Subjektu údajů do třetí země, jiné organizaci nebo jiným než výše uvedeným třetím osobám (s vyjímkou součinosti potřebnou pro zajištění požadované akce),
 • Subjekt údajů má právo kdykoliv odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, právo požadovat od Správce přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, má právo na přenositelnost těchto údajů k jinému správci, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, má-li za to, že Správce při zpracování osobních údajů postupuje v rozporu s Nařízením.