Poklad na Starém Městě

Poznávací hra Poklad na Starém Městě, vytvořená na základě legendy o ztraceném pokladu kupce Ebrharda. Hra vede uličkami Starého města, kde děti převtěleni do role detektivů pátrají po ztracené truhle.

Ceny

Group 2 Jednotlivec 129 Kč
Group 2 Copy Rodina (2 + 2) 449 Kč

Délka prohlídky 1,5 hod.

V ceně je zahrnut výklad průvodce, tištěné materiály a odměna pro účastníky. V ceně není zahrnut vstup do památek nebo na výstavy.

Představení hry a její trasy

Co Vás čeká?

Pro děti je připravena poznávací hra Poklad na Starém Městě, vytvořená na základě legendy o ukradeném pokladu kupce Ebrharda. Hra vede uličkami Starého města, kde děti převtěleni do role detektivů pátrají po ztracené truhle a cestou se dozvídají zajímavé informace o pražských památkách.

 

Průběh hry

V rámci hry Poklad Na Starém Městě děti obdrží plán cesty a jejich úkolem je vyřešit různé úkoly, které se vztahují k daným památkám. Cestou hledají ukryté indicie, které jim pomohou složit název místa, kde je poklad schován.

Kde a kdy je sraz?

Sraz je u Prašné brány na Náměstí Republiky v 10 hodin.

Zajímavá místa, která určitě neminete

Trasa vede od Prašné brány kolem Stavovského divadla Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a dále přes Ungelt  do cíle. Tam na všechny čeká odměna!

 • Prašná brána

  Naše hra začíná na náměstí Republiky U Prašné brány.

 • Karolinum

  Půjdeme kolem budovy Karolina, dnes sídla Karlovy univerzity. Víte, že byla první univerzitou ve střední Evropě a že ji založil Karel IV.? Řekneme si pár zajímavostí o jejím zakladateli a jeho rodině.

 • Stavovské divadlo

  Víte, jaký je rozdíl mezi operou a operací? Určitě ano. Proč je ale státní hymna spjata právě s touto budovou?

 • Celetná ulice

  Proč jsou v Praze domovní znamení a k čemu sloužila? Cestou si nějaká ukážeme a zkusíte si vymyslet svoje vlastní domovní znamení.

 • Staroměstské náměstí

  Staroměstský orloj je jedním z nejznámějších turistických objektů v Praze. Víte, že se skládá ze třech částí? Kolik uvidíte apoštolů a proč sošky pokyvují hlavou? Orloj v současné době nefunguje a opravuje se.

 • Ungelt

  Proč tento divný název? Co všechno se dalo ve středověké Praze koupit? Zjistíme a zahrajeme si hru na bohaté kupce.

Řekli o prohlídce

Fakta i legendy o Praze byly paní Hankou dětem podány hravou a velice zábavnou formou, výklad byl strhující nejen pro děti, ale i zúčastněné rodiče. Paní Hanku evidentně tato práce baví, což má pozitivní vliv na průběh prohlídky i děti samotné. Ty se během prohlídky nenudily, projevila se jejich soutěživost a schopnost kolektivní spolupráce. Hnáni nejen touhou po vědění, ale i vidinou nalezení opravdového pokladu, si zevrubnou prohlídku Prahy náramně užily.

— Jitka Š.

Děkujeme za krásnou prohlídku při cestě Prahou za pokladem. Holky byly doslova nadšené a s chutí vyplňovaly křížovku při cestě za pokladem. A i pro nás dospěláky byla procházka velice příjemná a leccos nového jsme se dozvěděli.

— Lenka K.

Důležité informace

Kde je start procházky?

Sraz je u Prašné brány na Náměstí Republiky.

Kdy začínáme a jak dlouho procházka trvá?

Začínáme v 10 hodin a procházka trvá cca 90 min.

Jak probíhá platba?

Platba probíhá v hotovosti na místě. V ceně není zahrnut vstup do památek.

Pro jak staré děti je vhodná?

Hra je vhodná pro děti od 6-10 let.

Mohou jít děti samy bez rodičů?

Ne, děti se účastní vždy v doprovodu dospělé osoby.

Kde končíme?

Nedaleko Staroměstského náměstí.

Mohu přijít bez ohlášení?

Ne. Prosím o telefonickou nebo emailovou rezervaci, abych věděla kolik přijde dětí, a vy budete mít jistotu, že se akce uskuteční.

Rezervace nebo dotaz

Termíny
Pro urychlení následné komunikace uveďte svůj telefon